After party z Jacob Birge Vision na sezon Wiosna – Lato 2016

1141
JBV SS2016 CAMPAIGN,Fot. Dawid Nickel

Sesja została utrzymana w realistycznym klimacie after party. Chcieliśmy aby cała kampania nadała nowy kontekst klasycznym ubraniom poprzez stylizacje i klimat zdjęć. Używając męskiego modela podkreśliliśmy trend unisexowych  ubrań dla kobiet i mężczyzn.

Kolekcja Jacob Birge Vision na sezon Wiosna – Lato 2016 została zainspirowana kobietą silną i zmysłową. Projektant kontynuuje wizję kobiety, która wie czego chce i tego jak pragnie wyglądać. Pierwotna wizja, która towarzyszyła projektantowi w procesie twórczym  to obraz wojowniczki idącej przez pustynię, świadomej i walczącej. Przedzierająca się przez burzę piaskową jest jednocześnie kobieca i efemeryczna.
W tym sezonie zafascynowała nas nie tylko kobieta walcząca z żywiołem, ale także żywioł sam w sobie: pustynia- TAJEMNICZA, SPOKOJNA i NIEBEZPIECZNA.

Siła vs delikatność

Pierwotna inspiracja: pustynia jako warstwowa nieskończoność, z nieregularnymi liniami piaskowymi doprowadziła nas do włoskiej techniki wylewania szkła – Sommesso. Łączy ona kontrastujące ze sobą nakładające się warstwy o organicznym i opływowym kształcie. Kształt ten został powiększony i przeskalowany, a następnie wprowadzony na tkaniny w formie druku. Sylwetki tym samym pozostają szykowne, podkreślając jednocześnie zmysłowość kobiety.

Zastosowane kolory są wyraźnym nawiązaniem do samego żywiołu: biały, czarny, beżowy, szary, piaskowy. Dotyczy to także zastosowanych miękkich i mięsistych tkanin naturalnych takich jak jedwab i wełna. Projektant w kolekcji pełnej detali, sięga po takie techniki jak: hafty 3D, druk oraz asymetryczne kroje, które budują przestrzenne i efektowne formy.

Kredyt:
Zdjęcia : Dawid Nickel
Stylizacja: Karolina Chudek /Anna Hora
Modele: Aleksandra Bajer / Filip Rutkowski
MUA/ Włosy: Kamila Jankowska

PODZIEL SIĘ