#CareerMonday 7 rzeczy, które kobiety sukcesu robią każdego dnia

824
kobieta kariera jak osiągnąć sukces
Źródło: marieclaire.co.uk

Praca, życie, miłość, rodzina, przyjaciele, panowanie nad światem – czasami wydaję się, że trzeba być swego rodzaju Wonder Woman, żeby to wszystko zdobyć i utrzymać. Prawda jest jednak inna. Kobiety sukcesu zamiast peleryny mają strategię. Tą strategią są odpowiednie nawyki. Przedstawiamy 7 rzeczy, które kobiety sukcesu robią każdego dnia niezależnie od tego, w jakiej kolejności ustawiają swoje priorytety.

Kobiety sukcesu rozpoczynają dzień z dobrym nastawieniem

Może to banalne, ale uwierzcie w słowa nieśmiertelnego Mezo, że wszystko zaczyna się w waszych głowach. Dla mocnych graczy „ja” jest pierwszą poranną myślą. Podpisuje się pod tym Meg Driscoll, zwyciężczyni nagrody Female Entrepreneur of the Year na Stevie Awards for Women in Business. Driscoll podczas porannych czynności układa sobie w głowie plan swojego dnia. Innym nawykiem Driscoll jest codzienna pięciominutowa medytacja, dzięki której twierdzi, że znacznie poprawiła się jej pamięć.

Kobiety sukcesu tworzą listy

Zapisanie wszystkich waszych celów i zadań pomaga zorganizować swój czas. Ważne, żeby mieć ją pod ręką, tutaj przydadzą się aplikacje, które pomogą w przejrzysty sposób poukładać zadania. Ważne, aby nie wypełniać kalendarza spotkaniami i zobowiązaniami wobec innych, a potem zastanawiać się, gdzie podziała się nasza reszta dnia. Warto skupić się w pierwszej kolejności na rzeczach, które pomogą zmienić nasze marzenia w rzeczywistość. Kobiety sukcesu nie priorytetyzują swojej listy zadań tylko swoje cele.

>>>Czytaj również: 5 rad, jak napisać list motywacyjny, który da Ci pracę w branży modowej

Kobiety sukcesu utrzymują przyjazne relacje ze współpracownikami

Nigdy nie wiadomo, kto w przyszłości będzie miał wpływ na nasze życie. Jedno jest pewne, zgrany zespół może osiągnąć więcej. Zdaniem Driscoll dużą rolę odgrywa tu czas spędzony ze współpracownikami. Niezależnie od tego czy to pięciominutowa kawa, czy wieczorne wyjście na drinka. Są okresy, w których po prostu nie ma czasu na towarzyskie spotkania, jednak w dobie rozwiniętej technologii warto być w kontakcie. Miłe komentarze pod zdjęciami znajomych na Instagramie również się liczą.

Kobiety sukcesu wychodzą ze swojej strefy komfortu

Chęć podjęcia ryzyka jest tym, co wyróżnia największych dyrektorów generalnych wielu firm. Kobiety sukcesu dają z siebie wszystko nie tylko w pracy, ale również testują swoje siły na nowych polach czy w wielu innych sferach życia jak np. w sporcie. Początkowo może się wydawać, że gnamy na oślep, jednak jak już znajdziemy swój kierunek będziemy o kilka kroków bliżej do osiągnięcia sukcesu.

Kobiety sukcesu nie próbują wszystkiego zrównoważyć

Zbalansowane życie jest przereklamowane. Sztuką zarządzania wszystkim naraz jest odrzucenie tradycyjnej idei równowagi. Zamiast próbować być dobrze zorganizowanym w każdej dziedzinie życia, Driscoll radzi, aby trochę odpuścić i po prostu zacząć z niego korzystać. Prywatnie zamiast wieczornej kolacji raz na jakiś czas idzie z mężem na niekonwencjonalną randkę.

Kobiety sukcesu nie porównują się z innymi

Prawdopodobnie nie ma lepszego sposobu na sabotowanie wiary w swój sukces. Kluczem do porażki jest codzienna wątpliwość. Nie warto porównywać się z innymi. Warto tę energię poświęcić na wizualizację własnego sukcesu, co pozwoli jeszcze bardziej pobudzić nasze ambicje.

Kobiety sukcesu robią pierwszy ruch

Kobiety sukcesu nie czekają na okazję, tylko je tworzą. Zgadza się z tym również Nicole Rose „DJ Rosé” Stillings, która osiągnęła swoje cele w środowisku zdominowanym przez mężczyzn. Stillings jest dyrektorem muzycznym w Gilt oraz DJ-ką grającą dla Saks Fifth Avenue oraz W Hotels. DJ Rose jest zdania, że kiedy zrobisz pierwszy krok i przekonasz się, że to działa, będziesz chciała zrobić to jeszcze raz. Jej rada jak zacząć? Dobrym polem do ćwiczeń są randki. Przyjemne z pożytecznym.

To do dzieła!

Autor: Monika Szabelska