5 najczęściej popełnianych błędów przez panny młode to…

882
Fot. Reign

Zadaniem Elżbiety Wierzbickiej, właścicielki kilku salonów ślubnych w Białymstoku,  przysłowiowych „ślepych zaułków” może być wiele. Po pierwsze chęć wybrania kreacji, która będzie podobać się wszystkim. To niemożliwe. Wybór tej właściwej powinien być podyktowany tym, co mówi serce panny młodej, niczyje inne. Co za tym idzie, należy unikać zbyt licznej „widowni” podczas przymiarek. Oczywiście, wsparcie bliskich jest ważne. Jednak zbyt duża liczba głosów i gustów tylko mąci w głowie i tak już zestresowanej ślubem pannie młodej.

Kolejnym błędem jest kurczowe trzymanie się swojej wizji, często tak bardzo złudnej. Nie zawsze upatrzona w katalogu suknia będzie idealnie dopasowana do figury klientki. Najbardziej zadowolone klientki to te, które pozwoliły poprowadzić się przez proces wyboru kreacji doświadczonej stylistce.

Przeczytaj również: WYWIAD: „Teraz suknie ślubne emanują naturalnym kobiecym pięknem” – rozmawiamy z Elą Wierzbicką

Panny młode nie powinny również przymierzać sukien z luksusowych kolekcji przy mocno ograniczonym budżecie. Nie warto mieszać sobie w głowie, kiedy nie możemy sobie pozwolić nawet na wypożyczenie takiej sukni. To napawa panny młode negatywnymi emocjami, a przecież stylistka  jest w stanie dobrać nam idealną kreację w oparciu o jasno określony budżet.

W końcu największą krzywdą jaką może wyrządzić sobie klienta to wybór nieodpowiedniego salonu. Wydaje się, że receptą jest odwiedzanie każdego salonu w mieście, ale to najzwyczajniej w świecie strata czasu. Najlepiej jest wykonać najpierw tzw. reasearch i sprawdzić, czy dany salon posiada profesjonalnie przygotowany personel, zdolną krawcową, długoletni staż na rynku. Warto jest zasięgnąć opinii byłych klientek – to one są wyznacznikiem sukcesu prosperowania salonu. Gdy spełnia on powyższe aspekty, z czystym sumieniem można powierzyć tamtejszym stylistkom przygotowanie do najważniejszego dnia w życiu. Jeśli potrzebujesz sukni konkretnej marki, sprawdź czy współpraca jest autoryzowana. Unikniesz podróbek i rozczarowania wątpliwą jakością zakupionej kreacji.

Autor: Urszula Wiszowata

Obejrzyj galerię— Elie Saab ’17

PODZIEL SIĘ